Další úspěsný víkend pro Plzeňské muže

SKK-VSK Chemie – Slavia VŠ Plzeň                            10 : 11

 

Pražský víkend začínáme Slavie se soupeřem Chemie. Zápas začíná velmi pozitivně druhý pálkař po trefení z nadhozu obsazuje první metu a na pálku přichází Martin Svoboda, který hned první nadhoz pálí za houmranový plot a Slavie jde do vedení. Další body v této směně získat nedaří a do útoku jde tým Chemie. Chemii po několika dobrých odpalech se daří obsadit všechny mety a po dlouhém odpalu Jiřího Průšy stahují domácí 3 body. Chemii se daří trefit ještě pár balonu a získat další doby a první směna končí za stavu 5:2 pro domácí. V druhé směně Jan Charvát nadhazovač Chemie drží útok Slavie a tak tento útok končí bez bodu. Útoku Chemie se daří získat jeden bod a druhá směna končí za stavu 6:2. Třetí směna je v tomto zápase zlomová Slavii jde do útoku začátek pálky a při obsazené 2 a 1 metě přichází na pálku Michal Hudec který pálí 5 nadhoz za plot a tím stahuje včetně sebe 3 body.

 

V dohrávce 3 směny již Chemie nedokázala stáhnout jediný bod.  Za to Slavie pokračuje v útoku, dobře umístěnými odpaly postupně sune běžce a odchází do obrany s dalšími 4mi body. Slavie opět drží domácí a směna končí za stavu 6:10. V 5 směně se daří Slavii získat ještě jeden bod. Do 5 směny nastupuje na nadhoz místo Ondřeje Káby Nils Bernard, čehož se domácí chytnou a rázem obsazují všechny mety, díky dobré obraně se domácím daří stáhnout pouze 1 bod.  V útoku 6 směny nechává Slavie 2 nestažené běžce na metách. Za to útok domácích je kousavý. Plzeňský nadhoz Chemii vyhovuje a pálkař za pálkařem čte nadhozy a získává mety. 6 směna končí za stavu 10:11. Do 7 směny již nastupuje za Plzeň Martin Svoboda jako nadhoz dokončit zápas. Tento tah se Slavii vyplácí s zápas končí výsledkem 10:11 pro Plzeň.

SKK-VSK Chemie – Slavia VŠ Plzeň                            3 : 10

 

Do druhého zápasu nastupuje Slavie pozvolněji. V první směně se daří skórovat pouze domácím. Až ve 3 směně kde začíná 2 kolo pálkařů se daří obsadit mety a získat 2 doběhy. V následující 4 směně další 1 bod. Plzeňský nadhazovač Martin Svoboda drží tým Chemie a nedovoluje jediný doběh. Na začátku 5 směny se Slavisté opírají do pálky a postupně obsazují mety. Tento skvělí útok přináší Slavii 5 bodů a skóre na konci 5 směny kde Chemie nezískala opět jediný bod je 1:8. V 6 směně se daří získat Slavii opět 2 body. Chemii se až ke konci zápasu daří obsadit mety kde v 6 a 7 směně shodně stahují jeden pod v 7 směně na 2 auty single homeranem Marka Ostroně. Zápas končí stavem 3:10 pro Plzeň. Sobotní boje končí a Plzeň si odváží 2 výhry a důležité body do tabulky.

SK Joudrs Praha – Slavie VŠ Plzeň                             7 : 15

 

V neděli se tým Slavie opět vydal do Prahy tentokrát do městské části Bohnice na hřiště týmu Joudrs. Utkání začalo obdobně jako v sobotu. Začátek pálky na Vojtěcha Křívu nebyl příliš úspěšný běžci Slavie dokázali obsadit mety, ale zisk bodu se nekonal. Za to pálkaři Joudrs na Plzeňský nadhoz Ondřeje Kábu bodují od začátku obsazují mety a až přichází jeden dlouhý odpal a Joudrs jde záhy do vedení o 3 body. Slavie se tento bodový náskok nenechává líbit a v druhé směně zahajuje útok, postupně obsazuje mety a skvěle umístěných odpalech získává v útoku 2 směny 5 bodů. Týmu Joudrs se až do dohrávky 4 směny nedaří získat jediný doběh. Ve 4 směně přichází dlouhý 3 metový odpal, postupným posunem na metách Joudrs získává body v této směně a skóre se srovnává na 5:5.

Plzeň na tento bodový zisk obratem odpovídá. První 2 pálkaři v 5 směně obsazují metu a na pálku přichází Lukáš Juriga, který první nadhoz posílá za plot a Homerunem stahuje 3 body. V této směně se Plzni daří získat ještě další 2 body a jde do obrany se ziskem dalších 5 bodů. V 6 měně se Slavii daří získat 2 body a v 7 směně ještě další 3 body. Do dohrávky zápasu nastupuje Slavie s náskokem 10 bodů a na nadhoz nastupuje Nils Bernard, který dohazuje zápas. Pro Joudrs je to lehčí nadhoz, pálkaři postupně obsazují mety, ale obraně Slavie se je daří držet. Joudrs během této směny stahují 2 body a zápas končí výhrou Plzně 7:15.

SK Joudrs Praha – Slavie VŠ Plzeň                             3 : 2

 

Druhý zápas byl mnohem napínavější, první pálkař Tomáš Prudil obsazuje po single odpalu obsazuje první metu a po nechytatelných nadhozech se postupně posunuje až na třetí. Následně ho Martin Svoboda po dlouhém odpalu do zadního pole stahu a Slavie získává první bod. Za Plzeň do tohoto zápasu nastupuje Martin Svoboda, který po dlouhé 3 směny drží tým Joudrs bez bodového zisku. Až ve 4 směně přichází první bod Jiří Pokorný pálí 2 metový odpal, další pálkař po odpalu na Plzeňskou spojku posunuje běžce z druhé mety na třetí a po chybě Plzeňské spojky, přehozu první mety tým Joudrs získává první bod. Odpověď na ten tento bod netrvala dlouho, na začátku páté směny přichází na pálku Matěj Abraham, který na pálí Homerun a získává pro Slavii další důležitý bod. V této směně se Plzni získat ještě další mety, ale bohužel už bez dalšího bodového zisku. Stav po dohrávce 5 směny je 1:2 pro Plzeňské hosty. V dohrávce 6 směny přicházejí 2 single odpaly a Joudrs obsazuje mety. Na pálku přichází Tomáš Mach který na dva auty pálí první nadhoz a díky jeho 2 metovému odpalu a stahuje oba běžce. Skóre je záhy 3:2 pro Joudrs. Tým Plzně už na začátku 7 směny nedokázal odpovědět na bodovým ziskem zápas končí stavem 3:2 pro domácí tým Joudrs.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *