Parádní víkend na domácím hřišti

V sobotu 5.5.2018 Slavie uvítala Hladové Hrochy ze Sezimovo Ústí s kterými po prvním kole sdílela první místo v tabulce. Proto tento den byl pro Plzeň velmi důležitý.

Již v první směně bylo vidět, že Hladoví Hroši přijeli do Plzně velmi dobře připraveni. Druhý pálkař otevírá zápas 2 bodovým Homerunem. Slavia se ale tímto začátkem nenechala rozhodit v každé směně získává body a zápas je po 3 směně 4 : 2 pro Plzeň.  Až na začátku 4 směny se soupeřům daří skórovat a dorovnává stav na 4 : 4. Slavia odpovídá a v útoku a přidává další bod. Až do 7 směny bylo v zápase k vidění spousty pěkných akcí a zákroků 7 směna začíná se skóre 8 : 7 pro Plzeň. Bohužel přichází pár nedobrých rozhodnutích sudího a na metách a soupeř srovnává skóre na 8 : 8. Utkání jde do prodloužení kde se soupeřů daří získat 4 doběhy a domácím se bohužel na tento bodový zisk nedaří odpovědět a zápas končí v po 8 směně 8 : 12 pro Hladové Hrochy.

Do druhého zápasu Hladoví Hroši nastupují se stejným útočným nasazením jako do konce prvního zápasu. Od první směny stahují body za body a domácí tým nenechávají otevřít skóre až do 5 směny kde Slávie získává první doběhy a snižuje skóre na 3 : 10. Toto bodový stav zůstává až do 7 směny. Hladoví Hroši si odvážejí z Plzně 2 výhry a drží si první místo v tabulce.

V neděli zavítal to Plzně tým Žraloků z Ledenic. Od prvního nadhozu to vypadalo na kvalitní a vyrovnaný zápas. Ledenice od druhé směny skórují a připisují si 2 body. Domácí tým na tento začátek nestačí na pálce reagovat v dohrávce 2 směny. Až v dohrávce 3 směny kde stahuje první bod a stav na konci směny je 1 : 4. Na první bod domácích Žraloci odpovídají dalšími 3 body a stav je rázem 1 : 7. Slavia se oklepává až v dohrávce 5 směny kde po skvělé pálce a výborné práci na metách stahuje 6 bodů a srovnává zápas na 7 : 7. I přes všechno úsilí celého týmu soupeř stahuje v 6 směně 1 bod který se po čase ukázal jako vítězný a zápas končí za stavu 7 :  8 pro Žraloky.

Druhý zápas od začátku vypadá opět vyrovnaně. Až do 2 směny je stav vyrovnaný 0 : 0. Na začátku 3 směny Žraloci stahují první 2 body v zápase. Slavia však už po tak těžkém víkendu nechce darovat další body soupeřům, a tak hráči zabírají a z posledních sil jdou do útoku. Na soupeřovou body odpovídají skvěle umístěnýmy odpaly všech hráčů a na konci dohrávky 3 směny je stav 9 : 2. V tomto tempu pokračuje i 4 směna hosté odpovídají na bodový zisk domácích dalšími 5  doběhy a rázem je stav utkání 9 : 7. Slavia však drží hru pod kontrolou a v každé další směně přidává další body 3, 2 a poslední 4 body v dohrávce 6 směny kde zápas končí výhrou domácího týmu 18 : 8 rozdílem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *