Žákovský MOST!

Druhý dubnový víkend vyrazil náš tým žáků na svůj první letošní žákovský turnaj. Ve stopách kadetského týmu opět na sever, konkrétně do Mostu. Počasí však bohužel nebylo podobné předchozímu „chomutovskému“, naopak tentokrát bylo počasí pravé severské, tedy zima, déšť i sněžení. Vzhledem ke kolizi termínu turnaje s turnajem žákyň, nemocem a dalším akcím, přivezli trenéři do Mostu jen 9 hráčů.

První zápas jsme odehráli s týmem z Radotína, zápas byl velmi vyrovnaný, nám se dařilo zachytávat radotínské odpaly ve vnitřním poli a úspěšně jejich hráče autovat. Odpalů do vnějšího pole bylo minimum na obou stranách, my jsme však udělali za celý zápas (5 směn) minimum chyb a zaslouženě jsme vyhráli 4:2. Druhý zápas proti domácím Painbusters jsme nezačali nejlépe, soupeř se ujal vedení, ale my v dalších směnách zahráli téměř vše, co se dalo, a na pálce jsme v jedné směně otočili i celý lineup za 6 bodů. Dařila se nám i útočná hra na metách. Opět dobrá hra s minimem chyb a po 5 směnách výsledek 10:7 pro náš tým, první místo ve skupině a přímý postup do nedělního semifinále.

V neděli bylo snad nejhorší počasí, jaké může pro softball být, kdyby bylo trošinku hůř, turnaj by se asi nedohrál. Nás čekaly dva zápasy, nejdříve semifinále s Joudrs, kde se projevila větší zkušenost a kvalita pražských nadhazovačů a i pálkaři soupeře byli úspěšní v odpalech tossů do vnějšího pole. Nám se útočná hra proti kvalitnímu nadhozu již nedařila, Joudrs zaslouženě vyhráli 9:1 a vybojovali si účast ve finále proti Chomutovu. Nás čekali v boji o třetí místo opět domácí Painbusters, kteří byli odhodláni nám vrátit porážku ze skupiny. Ve vyrovnaném zápase jsme se ujali vedení, opět se nám dařilo zahrávat auty z odpalů do vnitřního pole a i když se soupeř v poslední směně přiblížil na rozdíl jediného bodu, vítězství 6:5 a celkově třetí místo jsme vybojovali. Našemu týmu se dařila především souhra ve vnitřním poli i běh po metách, je však potřeba zapracovat na tvrdosti a délce odpalů a především zlepšit výkony u nadhazovačů. Za předvedenou hru, nasazení i odhodlání bojovat v nepříjemných podmínkách si celá devítka našich hráčů zaslouží velké uznání. Vítězem turnaje se stali borci z Chomutova.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *