Zhodnocení 2. kola ELM

Sobota 6.5.2017

Tempo Praha – Slavia Plzeň       9 : 1

V úvodním utkání prodlouženého víkendu jsme zavítali na hřiště Tempo Praha. Do zápasu nastoupili na nadhoz za domácí Jiří Brabec a za hosty Ondřej Kába. Jiří Brabec v prvním směně udržel naše pálkaře a běžce ve skórovací pozici jsme nechali na metě. Zimní pálkařská příprava hráčů Tempa se vyplatila, soupeř byl v celém utkání pálkařsky velice nahoře hráči umisťovali balony do pole a postupným tempem si získali 9-ti bodový náskok. V 5 inningu jsme pálkařsky zabrali a Karel Malina stahuje první bod, který bohužel na zvrat utkání nestačil a zápas tak končí po 5 směně výhrou hráčů Tempa.

Tempo Praha – Slavia Plzeň       15 : 0

Do druhého utkání za Slavia Plzeň nastoupil na nadhoz Martin Svoboda, ale hráčům Tempa rychlejší a techničtější nadhoz vyhovoval a již v první směně získali vedení 6 : 0. Na tento nástup soupeře jsme již nedokázali odpovědět a Tempo s výborným nasazením pálí v každé směně balony do děr a zápas končí po 4 směně rozdílem 15 : 0.

Neděle 7.5.2017

Eagles Praha – Slavia Plzeň        8:1

Druný den jsme zavítali na do největšího sportovního Baseballo/Softbalového areálu v ČR. Na Krčské hřiště Eagles Praha. Do utkání nastoupil „na prkno“ za Eagles Stanislav Havel, začátek utkání je velice vyrovnaný. V druhé směně se tým Eagles dostává do vedení a získává náskok 5 bodů. Ve 4.  směně obsazujeme všechny mety, ale soupeř bezchybně pochytal všechny naše snahy o stažení potřebných bodů. V dohrávce 4. směny soupeř přidává další 2 body. V páté směně se nám konečně daří bodovat. Lukáš Juriga obsazuje 1 metu, odpalem Constantin Müllera posouvá Jurigu na 3  a sám obsazuje 1. metu. Kamil Koukolík stahuje náš první bod a získává první metu.  Za ním následuje ještě na metu Tomáš Prudil ale tím naše snaha končí. Soupeř zastavuje náš velmi slušně rozjetý útok dvojautem. Bohužel se podařilo pouze jednou skórovat a to je málo. V dohrávce 5. směny končí zápas Tomáš Benda single homerunem tzv. „walk off homerunem“.

 

Eagles Praha – Slavia Plzeň        16 : 9

Druhý sobotní zápas začíná na nadhazovacím prkně Tomáš Benda za Eagles. Po odpalu Tomáše Prudila a trefením Petra Mikuly obsazujeme mety. Chybou v rozehrávce soupeře stahujeme 2 body a dostáváme se do vedení. Za Slavii začíná nadhazovat Ondřej Kába po 3. nadhozu pálkař Eagles po dlouhém odpalu obsazuje 3. metu a Tomáš Benda dlouhým odpalem stahuje tento bod. V této směně Eagles ještě stahují jeden bod a skóre se srovnává. V druhé směně Lukáš Juriga svým doběhem zvyšuje skóre na 2 : 3. Eagles v dohrávce druhé směny odpovídají dvou bodovým homerunem Tomáše Bendy. Začátek třetí směny patří opět Slávii kdy dvoubodovým Homerunem Michala Hudce jdeme opět do vedení. V dohrávce 4 směny však pálkaři Eagles otáčejí znovu zápas a navíc jdou do rozhodujícího trháku. Po řadě tvrdých odpalů zvyšují na  11 : 6.  Slávie reaguje změnou nadhozu ale soupeř přidává ještě další 4 body. Po 11 bodovém útoku domácích Eagles je  tak skore 15 : 6 a je v podstatě po zápasu. Začátek 5 směny opět obsazujeme všechny mety a po odpalu Matěje Abrahama se daří korigovat skóre na 15 : 9. V dohrávce 5. směny po dlouhém odpalu na čáru ukončuje zápas Petr Pachl staženým bodem, který znovu znamená rozdíl 7 bodů a konec po 5. směně.

 

Pondělí 8.1.2017

Spectrum Praha  – Slavia Plzeň 10 : 1

Za Spectrum nastupuje na nadhoz Aleš Jetmar. Od začátku bojujeme na pálce a po několika odpalech získáváme bod doběhem Martina Krutiše. Odpověd od jednoho z nejlepších týmů ligy netrvala dlouho po homerunu Tomáše Voborníka Spetrum stahuje 3 body a jde do vedení. Ostatní pálkaře má Martin Svodoba již pod kontrolou. Druhou směna bez bodů na obou stranách. Ve třetí Spetrum po single homerunu Patrika Kolkuse získává další bod. Pálkaři Spectra spouštějí bodovou smršť ve 4 směně kde rychle získávají rozhodující náskok 10 : 1 . Slavia na již v začátku 5. směny nestačí reagovat a zápas tak předčasně končí.

Spectrum Praha  – Slavia Plzeň 8 : 1

Začátek zápasu je obdobný na nic nečekáme a Michal Hudec stahuje Petra Mikulu. Za Plzeň začíná nadhazovat Martin Krutiš kterého David Mertl přečetl dokonale otevírá zápas homerunem. To dodalo Spectru elán a první směna končí 4 : 1. Neskládáme hlavy a Tomáš Prudil po odpalu obsazuje metu, následuje ho Karel Malina a s jedním autem obsazujeme 2 a 3 metu. Přichází pěkný odpal po lajně, ale skvěle chycený Davidem Mertlem a ještě lépe zahraným dvojautem. Spectrum v následujících směnách vždy boduje a navyšuje náskok až na konečných 8:1.

 

Víkendové zhodnocení

Bohužel prodloužený víkend nepřinesl moc radosti. Prohráli jsme všech šest utkání a všech šest skončilo předčasně jelikož jsme prohrávali po 5. směně o 7 a více bodů. Hrozivé skóre 66:13 je odrazem dvou faktů. Jednak naši nadhazovači nejsou pro prvoligové pálkaře velkou překážkou, navíc pokud nejsou podporováni bezchybnou obranou získává soupeř velmi rychle potřebné vysoké vedení, což samozřejmě psychicky dobře nepůsobí na naše výkony v útoku. Potvrzuje to také velké množství homerunů, tedy dlouhých odpalů proti našemu týmu.  Kvalitní útok je naopak to, co nás zatím nezdobí. Po dvou sezonách strávených ve druhé lize jsou přeci jen extraligový nadhazovači malinko větší sousto. Někteří naši hráči navíc prožívají extraligovou premiéru, což také vyžaduje nějakou chvilku. Přesto jeden bod ve 4 a žádný v jednom utkání víkendu je velmi mizerná útočná bilance a tým má na čem pracovat. Jediné utkání, kde se nám podařilo kontinuálně skórovat a dosáhnout 9 bodů (které by měli stačit na vítězství) nám soupeř nadělil 11 bodů během jednoho útoku což také není úplně extraligový počin. Bohužel nezbývá nám nic jiného než se z toho oklepat a tvrdě makat, tak abychom za 14 dní doma divákům předvedli lepší softbal a dosáhli na nějaké body. Soupeři budou úřadující mistři Hroši z Havlíčkova Brodu a třetí tým posledního ročníku Žraloci Ledenice.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *