Zhodnocení prvního hracího víkendu 22. – 23.4.2017

Sobota

Plzeň 9:1 Most

Začátek zápasu provázelo velmi špatné počasí – zima a zejména silný déšť. Plzeňský nadhazovač Martin Svoboda se s nepřízní počasí popral lépe než hostující Žofka. Slavii se podařilo v prvních dvou směnách bodovat a dostat soupeře pod tlak. Postupným přidáváním bodů v dalších směnách a bezchybnou obranou bylo utkání ukončeno předčasně po pěti odehraných směnách, kdy jeden ze soupeřů vede o více než sedm bodů. Oslavili jsme návrat mezi elitu vítězstvím, pokřtili novou sadu dresů a hlavně potěšili sami sebe předvedeným výkonem.

Plzeň 7:17 Most

Od začátku zápasu odlišný výkon od soupeře na pálce. Náš druhý nadhazovač Ondřej Kába jen s obtížemi vzdoroval tlaku mosteckých pálkařů. V první směně soupeř třikrát skóroval. Nám se hned v dohrávce podařilo odpovědět čtyřmi body. Natěšený soupeř však ve druhé směně znovu udeřil a dokonce obrátil vedení na svou stranu. Nám se bohužel podařilo odpovědět až ve čtvrté směně, kdy soupeř již vedl 4:8. Kvalitním útokem jsme se dostali do hry a snížili na 7:8. Mostečtí však žádnou dramatickou koncovku nepřipustili a nekompromisní “střelbou” v páté směně, ve které zaznamenali 9 doběhů, rovněž ukončili utkání předčasně tzv. “rozdílem“.


Neděle

Plzeň 3:4 Chomutov

Za Plzeň začal utkání nadhazovat M. Svoboda a stejně jako v sobotu se mu dařilo pálkařské snahy soupeře zdatně eliminovat. My jsme se poprvé prosadili v 3. směně, kdy po tvrdém odpalu M. Svobody skórovali M. Krutiš a K. Koukolík. Soupeři se podařilo slibně rozjetý útok zastavit, a tak zůstalo pouze u dvou bodů. Skóre 2:0 vydrželo až do začátku šesté směny, kdy jsme několikrát dokázali soupeře udržet s běžci na metách, aniž by skórovali. Na začátku šesté směny Chomutov skóroval. Nám se podařilo jedním bodem odpovědět a tak se do poslední směny šlo za stavu 3:1. Neustáli jsme však soupeřův útok a první tři pálkaři se dostali na mety. Plné mety bez autu. Po dvou krátkých odpalech do vnitřního pole se situace rázem změnila a soupeř byl jeden out od prohry. Přišel však dvoumetový odpal a srovnání na 3:3. Po špatném nechyceném nadhozu soupeř přidal 4. bod, který se po našem neúspěšném posledním útoku ukázal jako bod vítězný.

Plzeň 3:8 Chomutov

Za oba týmy se představili nadhazovačské dvojky – domácího O. Kábu a chomutovského J. Petříka. Aktivněji opět do zápasu vstupuje Plzeň, kdy se hned v prvním útoku ujímá vedení 2:0. Soupeř odpovídá dvěma body a vyrovnává na 2:2. Po polovině zápasu a solo homerunu K. Koukolíka je stav vyrovnaný 3:3. Pátý útok hostů přináší rozhodující náskok. Na pět stažených bodů již nenacházíme odpověď, i když situace ke stažení bodů byly. V šesté směně při plných metách a jednom autu nedokázali na pálce uspět M. Krutiš ani L. Juriga, po sedmi odehraných směnách prohráváme 3:8. Chomutov si tak z Plzně odváží všechny body.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *